Dziś samodzielnie przygotuję pizzę!

Jeśli nigdy nie robiłeś samodzielnie pizzy, a naszła Cię niesamowita ochota na włoski placek, nie dzwoń do pizzerii, spróbuj dzisiaj sam zrobić pizzę, zobaczysz jakie to łatwe i fajne zajęcie! Pizza nie należy do trudnych w przygotowaniu potraw. Zaczynamy od przygotowania ciasta drożdżowego, a zatem konieczne będą drożdże.

Ciasto można wyrabiać ręcznie, ale można także skorzystać z automatu do pieczenia chleba, który wśród wielu programów ma także program do wyrabiania ciasta drożdżowego czy też ciasta na pizzę. Przygotowane ręcznie lub w maszynie ciasto musi oczywiście wyrosnąć, to absolutnie konieczne w przypadku ciasta drożdżowego. Jeśli robione ręcznie – nakrywamy ciasto ściereczką i pozostawiamy w ciepłym miejscu. Wyrośnięte ciasto należy ponownie wyrobić chwilę, jak to mówią, żeby się odgazowało. Z ciasta formujemy placek okrągły lub na kształt blaszki, na której pieczona będzie pizza. Wierzch naszej pizzy smarujemy ketchupem lub sosem pomidorowym, który możemy przygotować z dodatkiem ziół.

Dodatki do pizzy to już kwestia osobistych upodobań. Najczęściej chyba spotykamy pizzę z pieczarkami, szynką lub salami, no i obowiązkowo z żółtym serem. Można jednak dodawać także inne dodatki, czyli to, co tak naprawdę lubimy. Cebulka, kawałki kurczaka, papryka, pomidory, Kiszone ogórki pokrojone w plasterki, prażona cebulka – można by długo jeszcze wymieniać, ale pamiętajmy, że szaleństwo jest dozwolone na całego. Wyobraźcie sobie, że w moim mieście w mojej ulubionej pizzerii wpadli któregoś dnia, by serwować zupełnie inną pizzę.

Pizzę z czekoladą! Myślę, że nie byłam jedyną zaskoczoną osobą. Wśród dodatków oprócz czekolady były orzechy, czekolada biała i mleczna, kawałki ciastek, słowem – pizza na słodko. Nie odważyłam się nigdy jej spróbować, nie znam także nikogo, kto jadł tę pizzę, zatem trudno powiedzieć, czy była smaczna czy nie. Była na pewno bardziej daniem deserowym niż obiadowo-kolacyjnym. W każdym razie hitem raczej się nie stała, gdyż obecnie w menu dawno już jej nie ma.

404