Kuchnia włoska

Kuchnia włoska jest bardzo popularna i powszechnie uważana za najzdrowszą kuchnię świata. Opiera się głównie na produktach mącznych a najczęściej używanymi są makarony, ryż oraz duża ilość warzyw i ziół. Kuchnia włoska charakteryzuje się także częstym używaniem oliwy z oliwek oraz masła. Wielu Włochów całkowicie odrzuca używanie margaryny i oleju. Atutem Włochów jest również używanie lokalnych, świeżych produktów. Dlaczego uważa się, że kuchnia włoska jest najzdrowszą na świecie? Mogłoby się wydawać, że ogromna ilość makaronów, pizza, niesamowite desery są zabójcze dla organizmu, jednakże prawda jest taka, że Włosi ponad wszystko cenią zdrowie. Makarony, podobnie jak ziemniaki same w sobie nie są kaloryczne, niezdrowe są dodatki jakich używamy w celu polepszenia walorów smakowych tych produktów takich jak popularna w szczególności w Polsce omasta.

Włosi bardzo często spożywają w trakcie posiłku wino, co również ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu a przede wszystkim na układ trawienny. Często używanym produktem w kuchni włoskiej są owoce morza. Długa linia brzegowa Italii pozwala mieszkańcom na dostęp do świeżych gatunków morskiej fauny co zaowocowało wyspecjalizowaniem się tego narodu w przygotowywaniu niesamowitych potraw i przekąsek stosując morskie dobrodziejstwo.

Częstym bywalcem na stołach Włochów są wszelkiego rodzaju sery, przy czym najczęściej używany jest parmezan. Większość mieszkańców Italii radykalnie przestrzega zasady regularnego spożywania posiłków oraz odpoczynku czyli popularną w większości śródziemnomorskich krajów Sjestę.

Ważnym elementem oprócz produktów, którymi cechuje się kuchnia włoska jest również czarna, mocna kawa espresso, która bez dodatku cukru i mleka bardzo dobrze wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Powyższe informacje przedstawiają fakty, które uzmysłowią każdemu jak smaczna i zdrowa jest kuchnia włoska. Większość dań można przygotować w bardzo krótkim czasie, dlatego warto na miarę Polskich możliwości zastosować kuchnię włoską we własnym domowym zaciszu.

404