Lato we Włoszech

Jeśli chcesz spędzić lato we Włoszech, marzą Ci się Twoje własne włoskie wakacje, lepiej pomyśleć o nich już zimą, niż w ostatniej chwili. Będzie nie tylko dużo taniej, ale i wybór większy, i mniej nerwów będzie nas kosztowała organizacja wyjazdu. Możemy skorzystać z oferty first minute i zapłacić mniej za zorganizowany przez biuro turystyczne pobyt we Włoszech. Możemy także zorganizować cały pobyt we Włoszech sami, samodzielnie rezerwując noclegi, planując przelot samolotem lub wyznaczając trasę przejazdu samochodem. Pomysł wyprawy samochodem ma naprawdę wiele zalet. Co prawda zajmuje więcej czasu, ale możemy to tak zaplanować, żeby wyprawa samochodem była właśnie atutem naszego lata we Włoszech. Wyznaczmy trasę tak, by wiodła przez ciekawe miejsca, tam zatrzymujmy się na nocleg jeden lub dwa, jeśli będziemy rezerwować noclegi wcześniej, mamy większy wybór miejsc i ceny mogą być dużo niższe od tych, które proponuje się gościom przyjeżdżającym latem i tydzień przed przyjazdem szukającym lokum.

Zaplanujmy wyjazd tak, by popróbować regionalnych włoskich specjałów. Włochy to przecież nie tylko pizza i makaron, ale także wyśmienite włoskie sery z mleka krowiego, owczego i koziego, słynne na całym świecie włoskie wina, wyborna kawa i wspaniałe desery. Nie bójmy się testować nowych smaków, a na pamiątkę dla siebie lub w prezencie dla bliskiej nam osoby przywieźmy właśnie jakąś osobliwość kulinarną – butelkę dobrego wina lub kawałek prawdziwego włoskiego sera. Jeśli ktoś uważa, że Włochy mają owszem, wiele atrakcji, ale skupionych w miastach – Rzym, Neapol, Mediolan, Wenecja, itd., to bardzo się myli. Atrakcyjna jest także włoska prowincja.

Są tu zapierające dech widoki górskie, są prawdziwie niebiańskie plaże, cudowna woda w morzach, jeziorach i rzekach, uroku nie można także odmówić małym miasteczkom, w których często mieszka raptem kilkaset osób – wąskie uliczki, maleńkie kawiarenki, moc kwiatów, roślin, słońce – właśnie takie lato we Włoszech polecam każdemu, gwarantuję, że będzie niezapomniane!

404