Najlepsza włoska restauracja?

Miałam ostatnio przyjemność gościć w pewnej włoskiej restauracji. Najlepszej? Średniej? Trudno powiedzieć, jedzenie było niezłe, ale zacznijmy od początku. Tego dnia nie bardzo wiedzieliśmy, gdzie wybrać się na obiad. Upał był niemiłosierny.

Każdy w zasadzie chciał zjeść co innego, ale przecież nie sposób czteroosobową rodziną chodzić po czterech lokalach, by troje patrzyło co czwarta osoba je. Poszliśmy na kompromis i wybraliśmy włoską restaurację na starym mieście. Zaważyła chyba jej nazwa, która jest niezwykle chwytliwa i chwyciła również nas. Z uwagi na pogodę postanowiliśmy zjeść w ogródku na powietrzu.

Niestety, okazało się, że nie jest to do końca ogródek. Boczne ściany to szyby, niektóre suwane i tym sposobem otwierane, inne nieruchome. Pech chciał siedzieliśmy przy nieruchomej, słońce grzało więc ostro. Długo, za długo, czekaliśmy, aż kelnerka poda nam karty dań. Wreszcie wybraliśmy dania i napoje. W trakcie zamawiania okazało się, że lasagne jest niedostępna, bo nie mają jeszcze pieca. Po co zatem jest ona w karcie? I to w dwóch wariantach! Ok., wybrałam inne danie, ale przyznam, że byłam już lekko poirytowana. Aż 30 minut przyszło nam czekać na nasz obiad. W międzyczasie zdążyliśmy dawno opróżnić szklanki z napojami i w tym upale trzeba było poprosić o kolejne – czy jest to celowe zagranie, by zmusić klienta do kupienia kolejnych napoi? Gdy dania już przyszły, byliśmy tak głodni, że zjedlibyśmy chyba cokolwiek, co by nam podano.

Były smaczne, to fakt, ale czy człowiek aż tak głodny i wymęczony gorącem jest w stanie obiektywnie to ocenić? Na koniec czekała nas jeszcze przeprawa z uregulowaniem rachunku za nasz obiad. Długo szła kelnerka z wydrukowanym rachunkiem, a jeszcze dłużej z urządzeniem do płatności za pomocą karty. Oj, trzeba było aż 15 minut, by zapłacić i wreszcie wyjść. Moja ocena tej włoskiej restauracji? Ni dobra, ni zła. Jedzenie dobre, szybkość obsługi niezbyt. Ja rozumiem, że weekend, że obłożenie itd. Jeśli jednak tak mają w każdy weekend, to goście przestaną tam przychodzić, bo zniechęci ich perspektywa jedzenia za pół godziny lub więcej. Ja zdecydowanie już nie skorzystam z ich usług.

404