Niepowtarzalna Florencja zaprasza

Florencja to miasto w środkowych Włoszech, położone u stóp Apeninów. To stolica Toskanii. Miasto założyli Etruskowie, ale zostało zniszczone i odbudował je dopiero Juliusz Cezar. Miasto było nie tylko ważnym ośrodkiem handlu i rzemiosła, ale także ważną kolonią dla żołnierzy. Dzisiejsza Florencja przyciąga turystów niezliczoną wprost ilością zabytków architektury i sztuki. Wymieńmy choćby kilka – Drzwi Raju, katedra Matki Boskiej Kwietnej, Kościół Santa Mardia del Carmine, Baptysterium Jana Chrzciciela, liczne kościoły, pałace, mosty – Most Alla Carraia, most Trójcy Świętej, Most Złotników, narodowe Muzeum Archeologiczne. A co do zaoferowania ma nam kuchnia florencka? Czy w mieście i okolicy znajdziemy restauracje włoskie z kuchnią florencką? Z pewnością! Kuchnia Florencji to przede wszystkim najprostsze składniki – mamy tu zatem chleb, oliwę, warzywa, sery, mięsa i ryby.

 

W centrum miasta znaleźć można wiele małych knajpek, które oferują w niewielkich cenach prawdziwe perełki lokalnej kuchni. Co polecamy? Na pewno zupę florencką, sałatkę florencką, a także faszerowaną paprykę po florencku. Zupa florencka oparta jest na bulionie, do którego dodaje się pieczarki, kapary, śmietanę, tarty ser, pietruszkę i przyprawy. W sałatce florenckiej z kolei znajdziecie gotowane jajka, ser feta, pomidory, czerwoną fasolę, naturalny jogurt i przyprawy. Sałatka wybornie smakuje z bagietką. Po posiłku zapraszamy na zwiedzanie galerii Uffizi, gdzie podziwiać możemy dzieła m.in. Rubensa, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy też Tycjana, Rafaela, Van Dycka, Rembrandta i Caravaggio.

Na koniec zapraszamy na podziwianie panoramy miasta w promieniach zachodzącego słońca. Wspaniale do tego celu nadaje się 85-metrowa dzwonnica Campanilla. Potrzeba około pół godziny, by wspiąć się na szczyt dzwonnicy, ale widok wynagrodzi nam wysiłek. Mamy bowiem niebywałą przyjemność ujrzeć miasto i jego okolice, zielone wzgórza, parki, rzekę… Koniecznie zaplanuj odwiedziny Florencji, a wszystkie atrakcje miasta i niedroga, a smaczna lokalna kuchnia czekają tu na Ciebie!

404