Pizza – danie dla każdego – najlepsza w Neapolu

śli lubisz pizzę, na pewno często bywasz we włoskich restauracjach. Jak świat szeroki, nie ma chyba kraju, w którym nie istniałyby pizzerie. I mali, i duzi, i młodsi, i starsi – wszyscy chętnie jedzą włoski placek z rozmaitymi dodatkami. Jak mawiają niektórzy, najlepszą na świecie pizzę zjeść można tylko i wyłącznie w Neapolu.

To naprawdę piękne i, co ciekawe, tanie turystycznie miasto. Otóż większość atrakcji turystycznych jest tu albo darmowa, albo bardzo tania. Wszędzie można dotrzeć pieszo, komunikacja też jest tania, miasto zachwyca piękną architekturą, kolorami, no i wspaniałą włoską pizzą. Podobno najlepszą serwują w starych lokalach, a tych jest kilka. Nie radzę jednak iść tam w pojedynkę, raczej nie ogarniesz jednoosobowo tak wielkiej pizzy! Jak zapewniają osoby, które miały przyjemność skosztować nawet najtańszej w menu pizzy w Neapolu, ta podawana w naszych restauracjach nie umywa się do niej ani trochę. Kolejna wspaniałość stolicy pizzy, nazwijmy tak Neapol, to kawa.

Serwują ją dosłownie wszędzie, na tysiące sposobów chyba. Również jest tańsza niż w Polsce. Osobiście polecam mocne espresso z gorącą czekoladą. Po prostu boski smak! Jeśli kusi Cię wyjazd do Włoch, koniecznie odwiedź Neapol, stolicę pizzy. Przekonasz się, że pizza neapolitańska to niebo w gębie. Ogromny wybór dodatków, zarówno warzywnych, jak i mięsnych, a także świeże owoce morza, do tego aromatyczne sosy i ten niepowtarzalny zapach ziół i piekącej się w piecu pizzy – od razu wiadomo, że restauracja jest gdzieś blisko. Ceny również nie przerażają. Co prawda płacimy w Euro, co nas, Polaków, może nieco odstraszyć, ale naprawdę wypada nawet mniej niż w naszych włoskich restauracjach czy kawiarniach.

Jeśli Ty i Twoja rodzina lub Twoi przyjaciele kochacie włoskie restauracje, włoskie jedzenie, pizzę, makarony, a także desery – wspaniałe słynne chyba wszędzie włoskie lody i kawę, czas zastanowić się nad wypadem do Włoch w nadchodzące wakacje. Na pewno pobyt w ojczyźnie pizzy będzie dla Was niezapomnianym wydarzeniem.

404