Uwielbiana przez turystów Toskania

Jeżeli szukasz we Włoszech pięknych widoków, dobrego, włoskiego jedzenia, nadmorskich kurortów i niepowtarzalnych, tradycyjnych zabytków, koniecznie odwiedź Toskanię. To jeden z najbardziej popularnych wśród turystów regionów we Włoszech. Mamy tu wspaniałe szczyty gór Apeninów – Monte Prado, Monte Pisanino i Corno Alle Scale, wspaniałe jeziora – Laguna di Orbetello, Lago di Chiusi, a także rzeki – Arno, Ombrone, czy Serchio. Nie zapomnijamy, że do Toskanii należą także wyspy, jak choćby dobrze nam znana Elba. Toskania to jeden z najważniejszych centrów turystycznych na całym świecie. Przyciąga turystów kuchnią, wspaniałym winem, ale także posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Jeśli dołożymy do tego wszelkie atrakcje turystyczne takie, jak zabytki czy muzea, mamy odpowiedź na pytanie dlaczego właśnie ten region tak bardzo przyciąga turystów z całego świata.

Co zobaczyć? Gdzie wybrać się w Toskanii, jeśli jesteś tam po raz pierwszy i nie korzystasz z usług przewodnika? Pomocny będzie z pewnością Internet – tu znajdziesz wiele cennych informacji, jak i trasy ciekawych wycieczek, które odbyli już inni turyści, a które mogą stać się dla Ciebie inspiracją. Na czele toskańskich miast, które polecamy zwiedzić, jest z pewnością Florencja. Znajdziesz tu muzea słynne na całym świecie, wymieńmy choćby galerię Uffizzi, w której zbiorach są płótna Leonarda da Vincie, Botticellego czy Michelangelo. Miłośnicy muzyki znajdą coś ciekawego w muzeum instrumentów – Muzeum Storia Della Scienza.

Jeśli będziesz zwiedzał Florencję i dopadnie Cię głód, spróbuj typowych dla tej okolicy potraw – Fettuna (tosty ze świeżą oliwą z oliwek), Panzanella (placek z niesolonego chleba i świeżych pomidorów, cebuli i bazylii), czy też La Pappa al Pomodoro (zupa ze świeżych pomidorów). A na deser nie sposób nie skusić się na Cenci (kokardki ze słodkiego ciasta), Schiacciata con l’uva (dwuwarstwowe ciasto z winogronem) czy też Brigidini (anyżkowe gofry). A typowa pamiątka z Toskanii? Może coś, z czego słynie ten region? Butelka dobrego wina!

404