Włoskie restauracje w Polsce czy samodzielne przygotowanie dań?

Wielu jest w Polsce wielbicieli włoskiej kuchni. Niestety, nie każdy ma możliwość wyjazdów do Włoch tylko po to, żeby zjeść prawdziwe włoskie danie. Z pomocą miłośnikom włoskich potraw przychodzą włoskie restauracje. Nie brakuje ich chyba w żadnym kraju, są także w Polsce.

Niektóre prowadzone są przez rodowitych Włochów. Podaje się w nich na przykład domowe makarony w najróżniejszych wariantach, bajecznie kolorowe sałatki, włoskie wina. Niestety, te restauracje włoskie, w których kuchnia jest naprawdę dobra, do najtańszych nie należą. Jedną ze specjalności kuchni włoskiej są pappardele z krewetkami i borowikami, lub też w wariancie z kalmarami i małżami. Pappardele to makaron o kształcie szerokich wstążek.

Nic chyba jednak tak nie kojarzy się z kuchnią włoską i Włochami, jak pizza. Jest jej wiele rodzajów, wśród najczęściej spotykanych dodatków do pizzy są mozzarella, szynka parmeńska, salami, kawałki kurczaka, mięso mielone, pomidory, parmezan. Do pizzy podaje się sosy, z których najpopularniejszy jest chyba sos pomidorowy z czosnkiem i oregano. Niektórzy bardzo lubią pizzę z sosem czosnkowym. Są i tacy, którzy te dwa sosy mieszają. Jeżeli uwielbiasz pizzę, dania makaronowe, lasagne, możesz także spróbować samodzielnie przyrządzać włoskie dania we własnej kuchni. Przepisów jest mnóstwo, zarówno w wydaniu dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych kucharzy.

Znaleźć je możemy w czasopismach poświęconych gotowaniu, w Internecie, a także w telewizji – programy kulinarne biją ostatnio rekordy popularności. Na początku przygody z kuchnią włoską warto przestrzegać ściśle wskazówek umieszczonych w przepisie. Zatem stosujmy dokładnie takie produkty i w takich ilościach, jak podpowiada nam receptura, a przygotowane danie włoskie będzie prawdziwym hitem. W przyszłości, jak już nabierzemy nieco doświadczenia, będziemy mogli jedynie opierać się na przepisach, by rozwinąć skrzydła i popuścić wodze kulinarnej fantazji. Bywa, że samodzielnie przygotowane dania włoskie są lepsze niż dania z niejednej restauracji.

404